Wesprzyj nas finansowo Wesprzyj ratowników Kliknij i poznaj szczegóły

psieEgo

Szkoła Psiej Tresury

Głosujemy na zdjęcia do KALENDARZA psieEGO 2017r.

admin
środa, 19 Październik 2016 15:41
Głosujemy na zdjęcia do KALENDARZA psieEGO 2017r.

Potrzebujemy Waszej opinii!
Potrzebujemy Waszych „kciuków”!
12 zdjęć z największą ilością polubień zamieścimy w KALENDARZU Watahy psieEgo na 2017r.
Pomożecie nam wybrać szczęśliwą „12”tkę? 😉
Kalendarz będzie formatu A3.

F O T O G A L E R I A – głosujemy.

Panowie! Jestem z Was dumny!

admin
środa, 12 Październik 2016 21:00

gpr-osp-miedzybrodzie-horz

Panowie!
Podziwiam Waszą determinację, Waszą pasję i konsekwencję w działaniu!
Potraficie bardzo dobrze słuchać.
Potraficie wybierać dla swoich czworonożnych ratowników to co dla nich jest najlepsze, obserwować ich i modyfikować rzeczy które nie przynosiły efektów.
Cieszę się, że mogłem swoją wiedzę i doświadczenie dolać do tego, czego owocem są zdobyte certyfikacje specjalności ratowniczej terenowe klasy I, uprawniające do udziału w akcjach ratowniczych na terenie i poza granicami kraju.
Pamiętajcie zawsze, że te Wasze pierwsze certyfiakty są owocem TYCH wszystkich którzy byli od początku przy Waszych psach.
Cieszę się, że zaufaliście mi i powierzyliście bardzo odpowiedzialne zadanie przygotowania Was do egzaminów.
Brawo WY!
P.s. teraz zacznie się dopiero ratownictwo (użytkowe)!
https://www.facebook.com/GPR-Mi%C4%99dzybrodzie-Bialskie-…/…

Uczymy tropić.

admin
środa, 12 Październik 2016 20:09
Uczymy tropić.

Mam nadzieję, że te psiaki w przyszłości uratują niejedno życie zaginionej osoby będącej w stanie zagrożenia życia.
Scenariusz: wymyka się z domu na wsi 70-letni mężczyzna z demencją starczą (główny problem to zaniki pamięci). Mężczyzna wymaga całodobowej opieki. Rozpoczynają się poszukiwania…
Jednym z bardzo dobrych narzędzi podczas poszukiwań osoby zaginionej w przestrzeni otwartej jest pies. Pies ratowniczy może zostać nauczony odnajdywać każdą żywą osobę w wyznaczonym do przeszukania sektorze, pies może odnaleźć przypadkowego grzybiarza, parę zakochanych, myśliwego na ambonie lub właśnie osobę poszukiwaną, której zagrożone jest życie. Nazywamy te psy ratownicze – psami szukającymi górnym wiatrem, psami które nie muszą mieć materiału z zapachem osoby zaginionej.
Pies ratowniczy to także pies szukający konkretnej zaginionej osoby, to pies tropiący, to pies który szuka osoby zaginionej po wcześniejszym nawęszeniu materiału z zapachem osoby zaginionej. To pies szukający „tzw. dolnym sposobem, dolnym wiatrem”.
Każde poszukiwania osoby zaginionej są inne i wymagają użycia dopasowanych narzędzi poszukiwawczo-ratowniczych.
Pies ratowniczy tropiący – to narzędzie które umożliwia wskazanie konkretnego kierunku oddalenia się osoby zaginionej i podążanie jej „śladem” aż do odnalezienia.
Pies ratowniczy szukający górnym wiatrem nadaje się idealnie do przeszukiwania trudno dostępnych miejsc dla ratowników, typu bagna, zarośniete podmokłe stawy, strome wąwozy, gęstwiny leśne, itd.
Najważniejszą rolę odgrywa tutaj czas, kiedy zespół ratowniczy – czyli przewodnik z psem zostaną użyci do poszukiwań osoby zaginionej.

Fotorelacja [klikamy]

Uśmiech dziecka – bezcenne chwile – Lekcja na 4ŁAPY

admin
środa, 12 Październik 2016 18:12
Uśmiech dziecka – bezcenne chwile – Lekcja na 4ŁAPY

We wtorkowe popołudnie wspólnie z Centrum Kompleksowej Diagnozy i Terapii PROGRES z Oświęcimia zorganizowaliśmy spotkanie dla najmłodszych. Prócz ciepła z kominka które ogrzewało dzieciaki i rodziców jeszcze większe ciepło do serduchów płynęło na widok psów. Lekcja na 4 Łapy była okazją do zapoznania rodziców i dzieci z pozytywną stroną obcowania z psiakami ale też nauką unikania niepożądanych sytuacji. psiaki Watahy psieEgo dziękują za Wasze wspaniałe zachowanie wobec nich! Do zobaczenia!
Fotorelacja – klikamy.

psieGIMNAZJUM

admin
piątek, 07 Październik 2016 11:35
psieGIMNAZJUM

psieGIMNAZJUM

Współpraca – relacje – zaufanie – praca węchowa – socjalizacja gatunkowa i międzygatunkowa. Kolejne spotkanie psiegoGIMNAZJUM już za dwa tygodnie czyli 18.października od godz. 17:00. P.s. Będą potrzebne czołówki 😉

Fotorelacja – klikamy i kciuki do góry podnosimy!

psiePRZEDSZKOLE VI/VI

admin
poniedziałek, 03 Październik 2016 22:11
psiePRZEDSZKOLE VI/VI

To nic że deszczowe popołudnie październikowe nas dopadło 🙂 Cieszę się, że mogłem Was poznać i uczyć alfabetu psa. Dzięki tym literkom potraficie motywować, słuchać i rozmawiać ze swoimi szczeniakami. Do zobaczenia na gimnazjalnych zajęciach!

Fotogaleria.

psieBERKOWISKO: „35” i Wiedeńczyk.

admin
niedziela, 02 Październik 2016 13:06
psieBERKOWISKO: „35” i Wiedeńczyk.

Ale zostałem zaskoczony ponownie w przeciągu tych ostatnich kilku dni – dziękuję za sto lat i pięknego oraz przepysznego torta! Jesteście wspaniali! Trudno to wyrazić w słowa jak szczęśliwie się człowiek czuje w takich chwilach – dziękuję jeszcze raz!

Kochani jest sprawa. Trzeba wesprzeć Fundacje „Wiedeńczyk” AN-2 – na jednym ze zdjęć ulotka jaką otrzymaliśmy. Te ulotki dostępne są na psimPARKU jak i informacje tutaj: https://web.facebook.com/wiedenczykan2/?fref=ts

Fotogaleria psiegoBERKOWISKA – komu się podoba – kciuk do góry 🙂

Strona 1 z 1912345678910...Ostatnia »