Wesprzyj nas finansowo Wesprzyj ratowników Kliknij i poznaj szczegóły

psieEgo

Szkoła Psiej Tresury

Ćwiczenia z pracy węchowej górnym wiatrem.

admin
poniedziałek, 29 Maj 2017 18:53
Ćwiczenia z pracy węchowej górnym wiatrem.

Zapraszamy na ćwiczenia pracy węchowej górnym wiatrem, polegające na odnajdowaniu molekuł zapachowych żywego człowieka zasypanego pod gruzami zawalonego budynku.
Będziemy motywować psy do pokonywania różnorodnych drabin oraz hartować posłuszeństwo w rozproszeniu.
Ponadto będziemy przeciw warunkować psy na wystrzał – my cały rok przygotowujemy się do nocy sylwestrowej.
Twój pies ma więcej niż 6 miesięcy – ten czas i to miejsce jest dla Ciebie! Pokażemy Ci, że współpraca z własnym psem może przerodzić się w pasję! Pokażemy Ci jaką satysfakcję daje wykorzystanie nosa psa do ratowania ludzkiego życia! Może w przyszłości stworzysz ze swoim psem zgrany zespół ratowniczy! Zapraszamy! Chcesz dowiedzieć się więcej – dzwoń tel. 502 391 595.
Potwierdzenie obecności do jutra [30.06.17] do godz.20:00

Lekcja na 4 ŁAPY

admin
środa, 24 Maj 2017 17:43
Lekcja na 4 ŁAPY

Gościliśmy w Szkole Psiej Tresury psieEgo dzieciaki z Przedszkola w Inwałdzie. Była nauka pieczenia kiełbasek na patyku nad ogniskiem. Było bezpieczne obcowanie z Goranem, pokaz współpracy i relacji jaką można mieć z psem. Były skoki Gorana do wody i „nowy sposób” prysznicu. Ponadto odbyła się również promocja „Ratownictwa z powietrza”! kpt. pilot Wiesław Jastrzębski -z-ca Dowódcy 3.Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej Kraków-Balice opowiedział dzieciom jak „smakuje” praca pilota śmigłowca ratowniczego Mi-8 na codzień. Dzieciaki mogły przymierzyć THL pilota śmigłowca. Mamy nadzieję, że ten zaszczepiony kaganek pasji zapłonie w tych młodych duszach w przyszłości.

Fotorelacja [klikamy]

Trening SAR dla zespołu ratowniczego GPR OSP Strzałków.

admin
wtorek, 23 Maj 2017 0:12
Trening SAR dla zespołu ratowniczego GPR OSP Strzałków.

Dziś zorganizowaliśmy całodzienny trening poszukiwawczo-ratowniczy dla ratowników GPR OSP Strzałków (pow. Radomsko). Dobry dzień w dobrym towarzystwie to dawka energii byśmy rozwijali się dla Was i dzięki Wam. Lubię pracę z ludźmi z pasją! A z takimi dziś współpracowałem! Życzę Wam tyle energii, zapału i sił zawsze – ile dziś mieliście! Dzisiejszy trening obejmował zagadnienia dotyczące przygotowania zespołu ratowniczego (przewodnika i psa) do egzaminu oraz prawdziwej akcji poszukiwawczo-ratowniczej.

Fotorelacja [klikamy]

Inna perspektywa widzenia psieEGO

admin
niedziela, 21 Maj 2017 14:34
Inna perspektywa widzenia psieEGO

Otrzymałem wypchanego emaila pięknymi fotografiami. Inna perspektywa widzenia zajęć psieEGO – to LUDZIE tworzą markę psieEGO, uśmiechy, zdumienie, zaskoczenie na ich twarzach. To też rodzinne spędzony czas. Dziękujemy za piękne fotografie!

Fotorelacja [klikamy]

psiePRZEDSZKOLE na 4ry KOPYTA

admin
niedziela, 21 Maj 2017 14:30
psiePRZEDSZKOLE na 4ry KOPYTA

Cudne piątkowe popołudnie spędzone wśród przyjaznych ludzi i fajnych psów. Lubię spędzać czas i zapraszać do odkrywania tego wspaniałego miejsca na ziemi wśród szczytów Beskidu Małego – Stanica Hucuł. psiePRZEDSZKOLE organizowane w Stanicy Hucuł to oswajanie ludzi i psów z końmi. To czas wstępnego hartowania komend. To czas odpoczynku i relaksu po całym tygodniu pracy. Wiele wspólnej pracy jeszcze przed Wami, ale to jak potraficie zapanować nad sobą i szczeniakami w obcowaniu z końmi napawa optymizmem, że Wy i szczeniaki będziecie stanowić zgrane duety i szczęśliwe rodziny. Dziękujemy GOSPODARZOM Stanicy Hucuł za udostępnienie „Raju na Ziemi” i gościnę!
Do zobaczenia w najbliższy piątek o 17:00 w psieEGO.
Fotorelacja [klikamy]

psieGIMNAZJUM – Wasz rozwój to nasz cel!

admin
środa, 17 Maj 2017 0:56
psieGIMNAZJUM – Wasz rozwój to nasz cel!

Dzisiejsze popołudnie było pracowite i bardzo urozmaicone w niecodzienne zadania dla psów i ich przewodników. Spacer w gronie psów i ludzi na jednej przyczepce był nie lada wyzwaniem, wierzyłem w Was i bez „ofiar” się obyło 🙂 Pokonywanie przeszkód wg regulaminu MSWiA z „lożą szyderców” hartowało Wasze nerwy i relacje z psem. Wreszcie „dziwny pozorant”, którego psy zaakceptowały i z chęcią lokalizowały i oszczekiwały było nie lada wyzwaniem. Mam nadzieję, że się Wam podobały dzisiejsze zajęcia i kolejny raz mieliście okazję na nowo odkrywać potencjał swoich czworonogów.
———————————————————–
Zajęcia grupowe psiegoGIMNAZJUM to spotkanie dla wszystkich, którzy chcą zapewnić alternatywne formy spędzania swojego i psiego wolnego czasu. Chciałbyś robić rzeczy niecodzienne z psem, zapewnić mu coś innego niż nudny spacer – zadzwoń – znajdziesz coś dla siebie i swego psa w psieEGO! Zapraszamy! tel. 502 391 595

Fotorelacja [klikamy]

psiePRZEDSZKOLE III/VI

admin
sobota, 13 Maj 2017 12:43
psiePRZEDSZKOLE III/VI

Koleżanka ze studiów oglądając zdjęcia z psiegoPRZEDSZKOLA zapytała mnie dziś: „jesteś dumny… ?” oj bardzo jestem dumny z Waszych relacji z psem, z Waszego podejścia do psów, z Was i Waszych psów! To skarb pracować z taką grupą! To ogrom satysfakcji widzieć jak potraficie rozwijać swoje psy. Wciąż wyznaję zasadę, że uczę Was literek psiego alfabetu byście mogli czytać swoje psy. I jestem dumny z Waszego wczorajszego czytania i opinii które docierają do mnie po psim PRZEDSZKOLU. Odliczam dni do kolejnego spotkania z Wami! P.s. Panowie, dzięki za pomoc przy zdjęciach i kominku!

Fotorelacja [klikamy]

Poligon szkoleniowy psieEgo

admin
wtorek, 09 Maj 2017 17:38

poligon szkoleniowy psieEgo

Posiadamy własny Poligon szkoleniowy dzięki, któremu mamy możliwość przygotowywać kandydatów – psy do pracy poszukiwawczo – ratowniczej oraz podnosić i udoskonalać umiejętności już pracujących psów ratowniczych, których specyfiką jest odnajdywać osoby żywe znajdującej się pod gruzami zawalonego budynku, osuwiska, przestrzeni otwartej. Specyfika pracy psa ratowniczego wymusza nijako dobrze przemyślany trening by pies potrafił lokalizować i oszczekać osobę używając węchu, wzroku, słuchu. Nie przemyślany i chaotycznie zaplanowany proces szkolenia zespołu ratowniczego skutkuje deficytem umiejętności psa i przewodnika podczas prawdziwych akcji poszukiwawczo-ratowniczych. Jeśli posiada ktoś gruz lub duże elementy betonowe z wyburzanych konstrukcji, płyty drogowe betonowe, betonowe rury i kręgi studzienne – mogą być uszkodzone z chęcią je odkupimy lub barterowo się rozliczymy.

Galeria zdjęć z ćwiczeń pracy węchowej górnym wiatrem na Poligonie szkoleniowym psieEGO [klikamy].

psiePRZEDSZKOLE II/VI

admin
sobota, 06 Maj 2017 22:53
psiePRZEDSZKOLE II/VI

Słowa klucze dzisiejszego psiegoPRZEDSZKOLA: odkurzacz, do nogi, przywołanie w rozproszeniu, człowiek na wózku inwalidzkim, zabawa, transport taczkowy, zaufanie, współpraca, relacje, ostrzeliwanie, spacer na luźnej smyczy. Dzięki za dzisiejsze wspaniale spędzone z Wami przedpołudnie. Do zobaczenia w najbliższy piątek o 17:00.
Fotorelacja „okiem” Sławka – dzięki!

psieGIMNAZJUM = warsztaty pracy węchowej górnym wiatrem.

admin
wtorek, 02 Maj 2017 23:11
psieGIMNAZJUM = warsztaty pracy węchowej górnym wiatrem.

Pracowite popołudnie dziś u nas było, ale jakże satysfakcjonujące. Psy kochają z natury eksplorować, poszukiwać i odnajdywać. Dajemy Wam możliwość wspólnej zabawy w chowanego. Mam nadzieję, że wielu z Was podejmie decyzję by w przyszłości zostać przewodnikami psów ratowniczych. Cykliczne warsztaty – co dwutygodniowe to spotkania, które zapoczątkowali kreatywni przewodnicy chcąc kontynuować pracę z psem po psimPRZEDSZKOLU. Stworzyliśmy coś co pozwala przeżyć z psem jego „okres gimnazjalny” a ponadto zarażamy Was pasją poszukiwawczą z wykorzystaniem psiego nosa, słuchu, wzroku. Dziękujemy dziś Joannie Patej za pochwycenie w dłonie aparatu i uchwycenie wspaniałych obrazów psiegoGIMNAZJUM – dzięki! Dziękuję Wam za dzisiejszy Wasz spokój, opanowanie i to, że widać w Was radość z pracy z własnym psem!

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji [klikamy]

Strona 1 z 2612345678910...20...Ostatnia »