Wesprzyj nas finansowo Wesprzyj ratowników Kliknij i poznaj szczegóły

psieEgo

Szkoła Psiej Tresury

Search and Rescue Dog Training GAZ 20.11.17

admin
wtorek, 21 Listopad 2017 0:42
Search and Rescue Dog Training GAZ 20.11.17

20 listopada odbył się nietypowy trening SAR DT GAZ na poligonie gruzowiskowym psieEgo. Ratownicy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Polance Wielkiej nie mieli łatwo. Po dojechaniu na miejsce KDR zastał płonące miejsca na gruzowisku zawalonego budynku jednorodzinnego po wybuchu butli z gazem propan butan. Ratownicy by dotrzeć do zawalonych miejsc w których istniało największe prawdopodobieństwo znajdowania się osób uwięzionych musieli przedostać się ciasnymi kanałami niosąc ze sobą sprzęt i aparaty ODO. Po dotarciu przystąpili do gaszenia płomieni, szukania kolejnej płonące butli z gazem i lokalizacji zaginionych mieszkańców budynku. Ewakuowano dwie osoby przytomne uwięzione pod gruzami w wannie i samochodzie udzielając KPP. Na miejsce zadysponowano zespoły ratownicze z psami ratowniczymi. Oba psy pracując na gruzowisku na którym przebywało kilkunastu ratowników zlokalizowały i oszczekały źródło wydobywania się największej ilości molekuł zapachowych żywego człowieka. Dwie kolejne osoby zasypane pod gruzami zostały wydobyte i ewakuowane. Jedna z nich wymagała natychmiastowej hospitalizacji w związku z czym na miejsce zadysponowano LPR. Ratownicy pod okiem z-cy dowódcy 3.GPR Kraków Balice – kpt.pilota Wieslawa Jastrzębskiego przygotowali nocne przygodne lądowisko dla śmigłowca. Po treningu omówiliśmy działania ratowników, możliwości jakimi dysponują Grupy Poszukiwawczo-Ratownicze do działań na gruzach. Omówiliśmy niezastąpione narzędzie jakim jest pies ratowniczy oraz kpt. pilot Wiesław Jastrzębski zapoznał ratowników z procedurą „śmigło”. Dziękujemy za Search and Resuce Dog Training GAZ który był bardzo wymagający dla ratowników i psów ratowniczych. Gratulujemy odwagi pozorantom!

Obszerna fotorelacja [klikamy]

SAR DT psieEgo dla początkujących

admin
poniedziałek, 20 Listopad 2017 21:00

Zapraszamy wszystkich którzy chcą urozmaicić czas swojemu psu na Search and Rescue Dog Training psieEgo dla początkujących. Zapisy telefoniczne (sms) do środy do godz.20:00. Pozwól swojemu psu na rozwijanie jego naturalnych możliwości i odkrywaj je – a będziesz zaskoczony!DSC_2833

Search and Rescue Dog Training KOZUBNIK

admin
niedziela, 19 Listopad 2017 0:40

Search and Rescue Dog Training KOZUBNIK.
Zapisy: do wtorku 21.11 do godz. 20:00 tel. 502 391 595
Wyposażenie: jak na gruzowisko [kask, zdublowane oświetlenie, nakolanniki, buty z twardą podeszwą, rękawice, kombinezon/grube spodnie, uprząż dla psa [jeśli ktoś posiada].
Będzie trudno i niebezpiecznie. Środowisko bardzo bogate w bodźce.
P.s. poszukujemy pasjonata kręcenia materiałów filmowych i ich składania. Ktoś – coś? Długotrwała współpraca. Wynagrodzenie do negocjacji.
Kozubnik

psieBERKOWISKO 18.11.17

admin
niedziela, 19 Listopad 2017 0:07
psieBERKOWISKO 18.11.17

Kiełbacha na świeżym powietrzu, kawa, dobra zabawa psów, chwila do posłuszeństwa – było zacnie! Dziś na psimBerkowisku gościliśmy zespoły ratownicze z Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej OSP Międzybrodzie Bialskie, które zapoznawały uczestników psiegoBERKOWISKA ze swoimi działaniami i celem zbiórki pieniężnej jaką prowadzą na stronie https://pomagam.pl/samochodGPR My już wsparliśmy swoje bezpieczeństwo poprzez wpłatę na zakup samochodu do przewozu psów ratowniczych a Ty? Dzięki za dzisiejsze wspólne popołudnie spędzone na psimBERKOWISKU, do zobaczenia za dwa tygodnie. P.s. w przyszłym tygodniu wyjeżdżamy na poligon gruzowiskowy do Czech (Chbany).

Fotorelacja [klikamy]

Warsztat masażu relaksacyjnego dla psów z Katarzyną Nowicką

admin
wtorek, 14 Listopad 2017 21:47
Warsztat masażu relaksacyjnego dla psów z Katarzyną Nowicką

Zapraszamy na jednodniowe warsztaty z zakresu masażu relaksacyjnego z elementami metody T-Touch dla Psów.
Prowadząca: Kasia Nowicka
Termin: 3.grudnia 2017r. [niedziela]
Od godz.10:00 do 18:00

Zakres materiału warsztatów w części teoretycznej:
– stres w życiu naszych psów – rodzaje stresu, rozpoznawanie go, radzenie sobie w sytuacjach stresu, naturalne mechanizmy obronne, sygnały stresu oraz tzw. sygnały uspokajające – fakty i mity
– problemy psów żyjących w stresie i przełożenie ich na relację z człowiekiem,
– psie potrzeby dotyku i kontaktu z człowiekiem – różne psie osobowości
– T-Touch – co to jest, po co i kiedy używamy, zastosowanie poszczególnych technik relaksacyjnego dotyku, owijek relaksacyjnych i „pracy z ziemi”
– masaż – definicje, rodzaje, zasady, wskazania i przeciwskazania

Zakres materiału części praktycznej:
– prezentacja technik T-Touch
– ćwiczenie w parach technik masażu relaksacyjnego
– przeniesienie pracy na Psy – indywidualne sesje relaksacyjne dla każdej pary

Prosimy o zabranie za sobą na warsztaty:
– dużą maskotkę, która posiada łapki do ćwiczeń technik masażu,
– ręcznik,
– wygodny strój,
– nastawienie na ekspozycję poszczególnych części ciała (warto mieć ze sobą krótkie spodenki i sportowy biustonosz)

O prowadzącej

Kasia jest czynną zawodowo fizjoterapeutką. Jej psioholizm natomiast przejawia się w takich działaniach jak prowadzenie swojej szkoły pozytywnego szkolenia Psów – Psami Swoi, zajmowanie się dogoterapią i zoofizjoterapią. Potrzeba i zainteresowanie relaksacją u Psów pojawiła się wraz z doświadczeniem w pracy szkoleniowej i dogoterapuetycznej, gdzie spotkać można Psy bardzo reaktywne, nakręcone na pracę lub wręcz odwrotnie przemęczone pracą z człowiekiem.
W 2009 ukończyłam na katowickim AWFie fizjoterapię i do tej pory zajmuję się nią zawodowo naprawiając ludzi.
Od kiedy w 2011 skończyłam Kurs Psa Terapeutycznego pracowałam z moim Brego – Goldene Retrieverem w teamie terapeutycznym łącząc zawód „wyuczony” z psią pasją i zajmując się rehabilitacją głównie dzieci z niepełnosprawnościami, ale również dorosłych szczególnie pacjentów neurologicznych.
Od 2012 kiedy to zdobyłam tytuł dyplomowanego Zoofizjoterapeuty zajęłam się również rehabilitacją zwierząt domowych i pomagam im w dojściu do formy po zabiegach ortopedycznych, kontuzjach i innych przygodach ze zdrowiem.
Połączenie wszystkich psich zainteresowań i doświadczeń oraz wiedza zdobyta w kolejnych latach pozwalają na wyciąganie wniosków – jednym z nich jest potrzeba odpoczynku dla Psów, które pracują ( asystenci osób niepełnosprawnych, terapeuci, ratownicy, psy sportowe etc). Wiele z nich jest tak mocno sfocusowana na pracę, że nie potrafi odpoczywać, relaksować się, robić NIC. Spotykam się w mojej pracy z Psami bardzo reaktywnymi, które przez lata wypracowały sobie system samonakręcania się. Masaż i relaksacja nie dotyczy jedynie Psów, które na co dzień są szalone i żądne pracy z człowiekiem. Każdy Psiak w ramach wzmacniania więzi ze swoim Człowiekiem może korzystać z masażu relaksacyjnego.
Możemy pomóc naszym Pieskom w regeneracji, odpoczynku i powrocie do błogostanu Jak to zrobić – zapraszamy na warsztaty!

Plan warsztatów;
teoria max 1.5h, potem zajęcia masażu na sobie (w parach) – opanowanie technik i możliwość poczucia na sobie tego, co robimy później Psu (też max 1.5h) , a potem już tylko zajęcia praktyczne indywidualne po 30 min na uczestnika z Psem.

Wielkość grupy:
Ilość uczestników z psami: maks. 10
Ilość obserwatorów: maks. 10

Koszt udziału:
170 zł – osoba z psem
110 zł – obserwator

W cenie niedzielny obiad w restauracji Strefa Wieprz.

ZGŁOSZENIA: jherma@interia.pl
Rezerwacja miejsca nastąpi po wpłacie opłaty udziału na konto organizatora do 30 listopada 2017r.
Nr konta: 29 8110 1010 3002 0042 2844 0002

Placki, kawa i psieEgo

admin
niedziela, 12 Listopad 2017 15:12
Placki, kawa i psieEgo

Spotkanie dwóch równolegle prowadzonych grupy psiegoPRZEDSZKOLA na kawowej integracji i socjalizacji gatunkowej psów. Pyszne placki!!! mmm… serowce, tortowe, babki, mmmm… dzięki za pyszności przyniesione! Niech Wam „nieśmiertelniki” będą tylko ozdobą, by się nigdy nie musiały przydać! Do zobaczenia na psichBERKOWISKACH, SAR Dog Trainingach!

Krótka fotorelacja [klikamy]

psieBERKOWISKO 11-11-17

admin
niedziela, 12 Listopad 2017 0:21
psieBERKOWISKO 11-11-17

Z jednej strony zimno, wietrznie, deszczowo, a z drugiej…zobaczcie sami. Uśmiechnięte twarze człowieków i kufy psów. Godzinami mógłbym obserwować zachowania psów mogących wchodzić w interakcje z innymi pobratymcami. Były dziś ciepłe kiełbaski, kawa na świeżym powietrzu, rodzinne ekipy z psami, ciepło ogniska i kominka. Było zacnie! Pracujemy nad deficytowymi zachowaniami kilku psów – dziś kolejny raz widać było progres! Są efekty – jest satysfakcja! psieBerkowiska, a po Warszawsku – „klasy komunikacji” są miejscem spotkań odpowiedzialnych właścicieli i ich czworonogów. Dzięki za dziś! Do zobaczenia za tydzień w sobotę!

Fotorelacja [klikamy]

psiePrzedszkole – pierwsze spotkanie

admin
sobota, 11 Listopad 2017 21:33
psiePrzedszkole – pierwsze spotkanie

Cudne, cudne, cudne szczeniaki! Szczeniaki zaskakiwały swoich człowieków dobrym zachowaniem. Pięknie bawiły się z pobratymcami. Pierwsza nauka liter psiego alfabetu za nami. Stanowicie fajną ekipę – działamy! Do zobaczenia w najbliższą sobotę o godz.11:00.

Fotorelacja [klikamy]

Wieczorny spacer

admin
sobota, 11 Listopad 2017 18:15

Wieczorny „spacer” z fajną ekipą! Jak na kawę i hod dogi to na Orlen Wieprz 🙂
23319184_1436042266508481_2262215416165963102_n

Search and Rescue Dog Training dla początkujących

admin
czwartek, 09 Listopad 2017 23:05
Search and Rescue Dog Training dla początkujących

Niepokorne, żywiołowe, do poskromienia, takie oto dzisiaj mieliśmy czworonogi na SAR DT dla początkujących. Diamenty do oszlifowania, efekty aż miło patrzeć. Uczymy cierpliwości, opanowania „kortyzolu” przewodników. Dziś pracowaliśmy nad komendą zostań w rozproszeniu, kierowaniu psem na odległość oraz nauką pozoracji przy lokalizacji osoby leżącej. Zapraszamy Was jutro na spacer, w sobotę na psieBerkowisko, a 22.11 na SAR DT Kozubnik.

Fotorelacja [klikamy]

Strona 1 z 3812345678910...2030...Ostatnia »